× Vítejte na fóru!

Řekněte nám něco o Vašem projektu. Zeptejte se na cokoliv ohledně témat tohoto webu.
Všechny zde vítáme a těšíme se na Vaše příspěvky!

Topic-icon Akvaponie.

Více
1 rok 3 měsíců zpět #35

Dobrý den.
Jak Vás čtu tak to chcete jet ve větším. V tom začátku mohu poradit, 4 nádrže to mám Já. Ve větším asi pán Pavel, podle připomínek má nějaké zkušenosti z větším systémem. Pak Vás mohu spojit s panem Lukášem ze Slovenska, ten to jel ve větším.
Já jedu jen papriky okurky(rajčata jdou lépe veku na záhonu). Čtyři nádrže bych propojil do serie, za to 2 až 3 200l sudy jako filtry. Propojit co největšimi trubky aspoň 40mm ht (rádi se zanášejí). Na internetu toho je dost, jak to sestavit a propojit a vyrobit sifony. Nevím jak toplánujete dál, na to už musíte mít nějakou vizi, aby jste pokračoval jako ve stavebnici. Další rada je ohřívat vodu. Já mám na střeše klimatizaci 1.5 kw příkon a 200m coulové trubky(vodovodní), chovám tilápie mám to ve skleníku nějak izolovaný polykarbonát 8mm a držím tam teplotu vody 23 a víš. Vlétě přec trubky v zimě přes klimatizaci. V zimě v tom skeníku se vzduch držel kolem 10st. a spotřeba se pohybovala max 10kw. Topil jsem jenom k vůli rybám vodu. Na pěstování je málo světla. Možná letos skusím salát a ředkvičky. Jo klimatizaci jsem pouštěl jen přes den k vůli účinosti přes noc se ta voda udržela. Klimatizaci jsem si vyrobil ze starší dvoudílné a vnitřní jednotku jsem vyhodil. Místo vnitřní jedntky jsem do vody dal 10 závitů trubky. V létě mi stačí 20wat. motorek přes trubky, voda se drží 25 až 35 st. V tý soběstačnosti jsou celé mé začátky i s foto v akvaponii host mmiillaa.

Poděkovali: bubu
  • Anonym
  • Návštěvník
  • Návštěvník
1 rok 3 měsíců zpět #36

Omluvám se,byl tu takový trochu blázinec,v Březnici byla pout a trochu se to zamotalo,co jsem říkal do tel. platí,jen jej prostě na Vás již nemám a ani email,je možné mi to prosím poslat na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., děkuji bušek

Vygenerováno za 0.280 sekund